




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | -400 mV |
| Mounting Style | Through Hole |
| lead free status | Contains Lead |
| Slew Rate | 70 mV/µs |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | PDIP |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Input Bias Current | 4 nA |
| Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 84 dB |
| Input Voltage Noise Density | 50 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$5.81882
Ext.Price$5.81882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.81882 | $5.81882 |
| 10 | $4.52750 | $45.27500 |
| 25 | $4.20516 | $105.12900 |
| 50 | $4.02408 | $201.20400 |
| 100 | $3.85078 | $385.07800 |
| 300 | $3.71292 | $1113.87600 |
| 500 | $3.58000 | $1790.00000 |
| 1000 | $3.49622 | $3496.22000 |
